Perły kojarzą się z prestiżem i przepychem, od lat uchodzą za towar luksusowy. Czy, wiesz, że w tym sezonie powracają z dużym impetem?

Ale uwaga, nie będą już tak klasyczne. Aby pozbyć się pompatyczności pereł wystarczy, że odpowiednio się je upnie np. zrobi węzeł marynarki, albo zdecyduje się na perły kolorowe! Perły pasują do małej czarnej idealnie, ale świetnie zgrywają się też z szaloną ramoneską, …

Ale jak powstają perły?

Podobno wszystko co piękne i ekskluzywne rodzi się w bólu i tak samo jest z perłami! Te przyciągające wzrok, wyjątkowe otoczone aurą tajemnicy cuda biżuterii powstają dzięki małżom, a czasem również ślimakom. Jeśli małże zostają podrażnione przez inne ciało obce  lub nawet ziarenka piasku reagują atakiem, który polega na wydzielaniu specjalnej wapiennej substancji (masy perłowej), której kolejne warstwy tworzą piękną strukturę o różnych barwach: od kremowych i białych, przez pastele, aż po fioletowe, a nawet czarne!

Kto kochał perły?

W historii Kobiety kochały się w perłach, naszyjnik z pereł wisiał zawsze na szyi Coco Chanel, która wypromowała tę ekskluzywną biżuterię wśród dam z wyższych sfer. Ale nie Ona jedyna. Drugą słynną miłośniczką pereł była Jackie Onasis Kennedy, żona prezydenta JFK, która do prostych, dziennych sukienek zawsze zakładała sznur kremowych pereł. Obecnie miłośniczą luksusowych pereł jest księżna Kate Middleton, ale też jej zmarła teściowa Diana, jak również żona prezydenta USA Michelle Obama:

Jak nosić perły?

W sezonie wiosna lato 2013 trendy w biżuterii kreuje Paryż, bardzo modne będą pastelowe perły (pudrowy róż, błękit, turkus), oczywiście nie są to perły prawdziwe, bo naszyjniki z pereł prawdziwych to wydatek ponad 1000zł za sznur, wyroby perło-podobne możesz znaleźć w internecie i w takich sieciówkach jak Biou Brigitte, czy Motylek.  Perły nie muszą być nudne. Kieruj się następującymi zasadami

1. Jeśli wybierasz bardzo elegancką, prostą sukienkę (np. na wesele) włóż trzy sznury krótkich pereł, tak jak Jackie Kennedy:

2. Jeśli decydujesz się na spódnicę (np. ołówkową) i przewiewną postaw na naszyjnik z dłuższych pereł, kilkukolorowe, zobacz stylizację prezydentowej Obamy:

3. Jeśli Twoja sukienka ma mocne wycięcie z tyłu zarzuć naszyjnik z pereł na plecy, ze zapomnij o zrobieniu małego, marynarskiego węzła pod koniec, tak jak u Księżnej Diany:

Sznur pereł to zawsze dobre i klasyczne rozwiązanie, pamiętaj, że dobrze noszą się również do szalonych stylizacji. Jeśli nie zdecydujesz się na sznur kolorowych pereł do ramoneski, zawsze możesz wybrać bransoletkę z pereł. Wyroby w sklepach ze sztuczną biżuterią to od 35zł do 100zł, ale polecamy przejść do sklepów z prawdziwą biżuterią, bo naszyjnik z pereł prawdziwych może zaskoczyć Cię pozytywnie ceną! Jeśli lubisz klasykę, to pewnie spodobają Ci się również złote zegarki, świetnie do uzupełnienia stylizacji!