Wiele z młodych Kobiet zostało po raz pierwszy raz Mamą. Gdy na świat przychodzi pierwszy bobas wszystko się zmienia.

Czasem nasze wyobrażenia o macierzyństwie niestety nie pokrywają się w tym co nas czeka, szczególnie w tych pierwszych miesiącach po narodzinach, gdzie jesteś zmęczona, obolała, niewyspana, czujesz się jak jeden, wielki bar mleczny, a Twoja teściowa, ciocie, mama i cała reszta wypominają Ci co robisz źle i że one zrobiłyby to dużo lepiej, mam dziecko, czyli co robić w najgorszym okresie?…

Ten krótki artykuł jest z tych pocieszających po prostu. Nie chcemy Ci nic doradzać, ani odradzać, bo to Twoje dziecko i sama czujesz przecież jak o nie zadbać. Pamiętaj, że nie jesteś sama w tych bardzo ciężkich bojach, jest wiele kobiet, które pewnie przeżywają to co Ty. Powtarzaj sobie, że trzeba jakoś przetrzymać te pierwsze miesiące, bo później naprawdę jest dużo lżej:)

Już w sumie w okolicach 3 miesiąca sytuacja się normuje, sama zaobserwujesz, że Twoja rodzina złapała pewien rytm i teraz będzie już tylko lepiej.

Nasza rada: Nie rób z siebie Matki Polki i dziel obowiązki między Ciebie i męża, nawet jeśli przychodzi zmęczony z pracy. Razem macie to dziecko i razem macie je wychowywać, wiadomo, że nie zrzucisz na Niego wszystkich obowiązków, ale mąż musi zrozumieć, że wychowywanie dzieci plus praca w domu jest wielkim wyzwaniem, pracą zawodową, za którą Państwo z niewiadomych przyczyn nie chce kobiet wynagradzać finansowo.

Pamiętaj, że to jak wyglądasz po porodzie powoli będzie się zmieniać, miejsca opuchnięte wrócą do normy, a nad brzuszkiem będziesz miała okazję trochę poćwiczyć jak szkrab nieco podrośnie. Nie głodź się i nie stosuj mega diet, bo to nic nie pomoże. Organizm musi sam wrócić do biologicznego rytmu, który jest zaburzony przez przygotowanie biologiczne do posiadania potomstwa!

I na koniec: Jeśli czujesz się zdołowana, czujes, że sobie nie radzisz z tym wszystkim możesz zawsze dołączyć do forum internetowego, czy skonsultować się z psychologiem- czasem wsparcie innych kobiet jest po prostu bardzo ważne! Trzymamy kciuki Mamusiu i wierzymy, że słowa: mam dziecko zaczną przynosić samą radość!