Jesień to pora, która nie sprzyja opalaniu w solarium, wychodzimy na wiatr i przeziębienie gotowe! Ale jest alternatywa: opalanie natryskowe!Działa?

Opalenizna kiedyś nie była tak popularna, kobiety kąpały się w mleku, aby wybielić skórę. Dziś takie celebrytki jak Kim Kardashian, czy Lindsay Lohan prezentują swoje muśnięte słońcem, brązowe ciała. Dlatego my testujemy dzisiaj alternatywną metodę opalania, szybką i bezbolesną – airbrush, czyli opalanie natryskowe. Akurat tak się złożyło, że kilka dni temu jedna z naszych dziennikarek brała ślub, w związku z tym udała się do salonu kosmetycznego w celu wykonania zabiegu. Czym jest ten zabieg? Jaka jest jego cena? I czy się opłaciło?…

Airbrush to nic innego jak opalanie natryskowe, które polega na tym, że specjalne urządzenie natryskowe nakłada na Ciebie delikatną mgiełkę, która oplata Twoje ciało, pojawia się tutaj kilka pytań i wątpliwości, które teraz rozwiewamy:

1. Jak długo trwa opalanie natryskowe i jak wygląda?

Jakieś 10 minut (na całe ciało), sama tego nie wykonasz. Kosmetyczka w niewielkiej odległości staje lub siada przed Tobą i włącza maszynę.  Jeśli robisz całe ciało to raczej powinnaś odkryć piersi (jeśli nie chcesz, to licz się z tym, że stanik w którym stoisz może zafarbować). Załóż lepiej czarne majteczki jeśli w nich zostajesz podczas zabiegu. Poza tym, airbrush najczęściej stosuje się na okazje typu ślub, Sylwester, także pamiętaj, że opalenizna musi być równa, więc ściągnięcie biustonosza jest tutaj wskazane.

2. Czy od razu widać efekt?

Tak – efekt widoczny jest po chwili i po kilku godzinach (ok.6-7) się jeszcze bardziej pogłębia, także zabronione jest kąpanie się, czy branie prysznica po takim zabiegu, dopiero po ok. 8 godź. od zabiegu.

3. Jaki zapach ma airbrush?

Używałaś kiedykolwiek balsamów brązujących?, to pachnie bardzo podobnie, zapach znika po jakiejś godzinie, ale niestety, gdy trochę się spocisz, zapach trochę intensywniejszy powraca.

4. Czy taka opalenizna brudzi ubrania?

Trochę pod spodem ubrania (nie widoczne na zewnątrz). Nasza Panna Młoda przetańczyła całą noc na weselu, po oględzinach sukienki wszystkie stwierdziłyśmy, że ma lekkie ślady po air brushu, ale od spodu ubrania (tam gdzie bezpośrednio przylegało do ciała) zewnątrz było czyste.

5.Jak długo się utrzymuje?

No i tutaj lekkie rozczarowanie. Mimo, że na stronach internetowych reklamujących Airbrush podają, iż efekt trzyma się nawet do 2 tygodni, to niestety już po pierwszej, solidnej kąpieli efekt zanika. Nasza Panna Młoda ma dość jasną karnację, może na ciemniejszych naturalnych efekt utrzymuje się dłużej.

6. Ile to kosztuje?

W zalezności od tego jakie parte ciała robisz. 70-80zł za całe ciało, ok.50zł połowa ciała, ok.20zł sama twarz.

7. Czy każda dziewczyna może?

Tak. Nie ma tutaj przeciwwskazań, kobiety w ciąży, nastolatki, mamusie karmiące, każda z nas może sobie to zafundować.