Nie masz czasu na kosmetyczkę? Twoje stopy i paznokcie po zimie potrzebują ratunku? Zrób sama w domu pedicure kosmetyczny, pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić! Takie domowe spa to świetne i bardzo tanie rozwiązanie, masz pewność, że jest czysto i poświęcasz tyle czasu ile potrzebne! Zaczynamy pedicure kosmetyczny idealny na Święta!

Manicure i pedicure to ważne Kobiece sprawy. Piękne paznokcie sprawiają Nam radość, czujemy się wtedy elegancko i seksownie. Jak zabrać się do pedicure, żeby zrobić to w miarę szybko i nie oszaleć? Pazurki u nóg sprawiają wbrew pozorom większe problemy niż te u rąk, bo skórki są grubsze, kształty często nieregularne, a sama płytka twardsza.

Na dobry początek:

WYPOLERUJ – na sucho, weź tarkę do stóp i pozbądź się jak największej ilość zgrubiałego po zimie naskórka, najwięcej nagromadzi się na piętach i na dużej poduszce pod stopami. Pamiętaj, aby trzeć wzdłuż pęknięć, a nie w poprzek!

WYMOCZnalej do bidetu, czy miski gorącej wody, rozpuść kapsułkę soli do stóp, czy nawet zwykłego żelu pod prysznic i wymocz dobrze stopy. Możesz też zrobić peeling. Dobre rozmiękczanie naskórka trwa ok. 13 minut

OBETNIJ PAZURKI – po kąpieli zabierz się z obcinanie paznokci, są wtedy miękkie, obcinaj prostokątnie i zaokrąglaj pilnikiem rogi. Nie piłuj płytki pilnikiem, bo jest zbyt wrażliwa!

POZBĄDŹ SIĘ SKÓREKodsuń je drewnianym patyczkiem, nie wycinaj, bo zniszczysz macierz, która chroni paznokcie u nóg przed grzybicą!

PIELĘGNUJ – zanim rozpoczniesz malowanie nałóż jakiś krem do stóp, najlepiej z mocznikiem!

Rady przed malowaniem:

1.BAZA

Baza jest bardzo ważna w przypadku pedicure! Paznokcie u nóg mają tendencję do przebarwiania i żółknięcia po nałożeniu lakieru (szczególnie czerwonego i różoweg0). Zanim pomalujesz paznokcia pociąg płytkę bazą (np. Baza Inglot za 20zł, albo Baza BLC za 24zł, pamiętaj). Na buteleczce będzie napisane Basecoat.

2.LAKIER

Jak dobrze nałożyć lakier do paznokci? Swój pedicure kosmetyczny zaczynaj od paska na środku płytki pazurka, potem domaluj szybko po pasku na bokach. Pędzelkiem pociągnij też zewnętrzną, cieniutką warstwę płytki, żeby nie odpryskiwał zbyt szybko! Nie martw się jeśli wyjdziesz poza płytkę, wystarczy, że pedicure kosmetyczny wyschnie, a Ty weźmiesz gorącą kąpielnadmiar lakieru zniknie!

3.UTRWALACZ

Paznokcie u nóg mają tendencję do odpryskiwania lakieru, aby temu zapobiec, a pedicure mogło spokojnie trzymać się po 2 tygodnie nałóż tzw. Top Coat, czyli utrwalacz. Bardzo fajny utrwalacz znajdziesz z Debby za 15,50zł. Utrwalacz wygładzi płytkę i utrzyma połysk lakieru.

Domowe beauty spa gotowe!