Pop art to nazwa stylu, który pojawił się niedawno na ulicach Wielkiej Brytanii, kolorowo, tęczowo, niedbale, dziecinnie – tak można nazwać ten charakterystyczny styl. Nam kojarzy się bardziej z obrazami i  słynnym nazwiskiem: Andy Warhol. Na polskich ulicach nie ma go co szukać póki co, znajdzie się jakaś odważna, która zdecyduje się ubrać w stylu pop art?

Pop art kojarzy nam się z pracami Andy Warhola, świetnymi i bardzo naturalnymi. Ale, czy dałoby radę przenieść jego obrazy na modne ubrania? Nadruki na koszulkach, sukienkach, czy nawet rajstopach z hasłami BANG, NERD, GEEK charakteryzują pop art, dużo się tutaj dzieje, jest kolorowo i dziecinnie. Taki styl nie pasuje eleganckiej Kobiecie, ale w weekend można przecież zaszaleć choćby z dodatkiem w formie skarpetek w stylu pop art, czy spódnicy z napisem BOOM! Taka moda brytyjska, to jeden z 10 HITów Top Shop (www.topshop.com), Brytyjki lubią się wyróżniać i zrobią wszystko, żeby było inaczej niż w pozostałych częściach Europy. Nudziarze daleko do podobnego gustu modowego, chyba wolimy zostać przy stylu Jackie Kennedy.

Ciekawe co myślicie o takim stylu? W ogóle z czym to komponować? Ponieważ sztuka pop art ja i moda sama w sobie jest lekką formą żartu to będzie dobrze zestawiała się np. z creepersami (które też można kochać, bądź nienawidzić). Można spróbować założyć do tego jakiś wystrzałowy kapelusz. Styl pop art niestety nie należy do naszych faworytów, ale jeśli spodobał Ci się zawsze możesz zajrzeć do Top Shop i dobrać coś dla siebie.