Cześć Kochane!

Moja przygoda ze sztucznymi rzęsami zaczęła się jeszcze w czasach liceum, kiedy to przed Studniówką zdecydowałam się na zakup mojej pierwszej pary sztucznych rzęs. Niestety. Nie miałam takiego pojęcia o makijażu jak mam teraz, więc wybór padł na w miarę tanie rzęsy w pakiecie z klejem. W dzień studniówki próbowałam je zakładać, kombinowałam, odklejałam, zaczęły mnie niesamowicie kłuć i wreszcie na dwie minuty przed polonezem zdjęłam je w szkolnej toalecie i nie sięgałam więcej po ten wynalazek, aż do niedawna!

Dlaczego sztuczne rzęsy?

  • Otwierają oko – nasze spojrzenie wydaj się głębsze, a rzęsy bardziej gęste rzecz jasna
  • Optyczny efekt liftingu – o tym mówi wielu znanych wizażystów, sztuczne rzęsy odmładzają twarz!
  • Seksowny wygląd – idealnie pasują na wielkie wyjścia, kiedy trzeba błyszczeć.

sztuczne rzęsyArdell nr 318 połówki

Czym się kierować przy wyborze?

Jeśli nie chcesz, żeby przytrafiła Ci się taka przygoda jak mnie, wystarczy, że będziesz kierowała się kilkoma prostymi regułami, a sztuczne rzęsy będą fajnym uzupełnieniem wyjątkowych okazji:

  • Miękkie włosie – gdy staniesz przy wyborze rzęs takich, czy innych sprawdź, czy włosie rzęs jest miękkie, czy się po prostu wygina. Tanie rzęsy (do 5zł) mają często twarde, plastikowe włosie, które będzie Cię tylko kuło i uwierało w oko.

okNo make-up vs. fake lashes

  • Dobry klej – problemem większości złych aplikacji rzęs jest dobór kleju. Jeśli miałabym polecać, to warto zdecydować się na klej do sztucznych rzęs DUO. Występuje w mniejszym i większym opakowaniu (ok.39zł) i można go dostać na stoiskach Inglota. Klej DUO ma kolor biały, ale wysycha na przeźroczysty – warto zainwestować.
  • Przycięcie – nie znam kobiety, która miałaby tak szerokie oczy, żeby cała sztuczna rzęsa wpasowała się w jej naturalną linię, pamiętaj, że jeśli przycinasz swój zestaw rób to od zewnętrznego kącika (czyli tak gdzie kończą się rzęsy, a nie zaczynają)

rzęsy1

Najważniejsze rady:

[success]Wbrew opiniom producentów takie rzęsy to nie produkt jednorazowy, jeśli dobrze o nie dbasz i czyścisz je z resztek kleju mogą wytrzymać nawet do 2 miesięcy! [/success]

[success] Przyklejaj swoje sztuczne rzęsy o kilka milimetrów bliżej niż rośnie Twoja ostatnia naturalna rzęsa. Dzięki temu nic nie będzie Cię kuło ani uwierało w oko [/success]

[success] Po nałożeniu kleju do rzęs poczekać kilka sekund, aż ten troszkę wyschnie i stanie się bardziej lepki – to pomoże w aplikacji i uchroni przed dostaniem się kleju do oka [/success]

[success] Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z makijażem zdecyduj się na połówki rzęs, są bardziej naturalne i dużo łatwiejsze w aplikacji [/success]

Jak nakładać?

Posmaruj klejem, odczekaj chwilę, weź je na pęsetę i dołóż jak najbliżej naturalnej linii rzęs pamiętając, żeby nie przyłożyć ich na wysokości ostatniej rzęsy naturalnej tylko trochę bliżej.

Jak ściągać?

Odklejaj rzęsy za pomocą zwykłego mleczka, czy toniku (czegoś do demakijażu). Wylej na płatek mleczko, przyłóż najpierw od dołu, potem od góry sztucznej rzęsy, pojeździj chwilę płatkiem po niej, żeby puścił klej. Resztę kleju zdejmij i przygotuj rzęsy na następny raz!