To jedna z najseksowniejszych marek kobiecej bielizny. Kim była Victoria i jaki był jej sekret? Jak zwykłe małżeństwo z Kalifornii dorobiło się fortuny?Dlaczego Aniołki budzą takie kontrowersje?

Od sukcesy po Golden Bridge

historia Victoria’s Secret pokazuje, że sklep wcale nie miał być typowo kobiecym butikiem! Na pomysł założenia sklepu wpadł niejaki Roy Raymond, który w latach 70. z uporem maniaka poszukiwał seksownego kompletu bielizny dla swojej żony Gaye. Nie tylko okazało się, że bielizna była mało seksowna i tylko w mocno kwiatowe printy, ale przede wszystkim dostępna była tylko w dużych sklepach, gdzie można było kupić i mleko i papier toaletowy. Royowi nie spodobała się obsługa sklepu, czuł się zażenowany i wpadł na pomysł, że sam założy mały butik z bielizną, w którym to mężczyźni czuliby się komfortowo wybierając bieliznę dla swoich wybranek! Sklep odniósł niebywały sukces i przez 20 lat miał monopol na rynku bieliźniarskim, problemy zaczęły się dopiero w latach 90. Mówiło się, że Roy Raymond wpadł w wielki długi i ostatni raz żywy widziany był właśnie na Golden Bridge (most)….

Kim była Victoria? Jaki był jej sekret?

Roy chyba nie spodziewał się, że nazwa Victoria’s Secret tak chwyci! Victoria nie była ani żoną, ani córką Roya. Sklep nazwał po Królowej Victorii, która miała 8 dzieci i mówiło się, że kochała gorsety i koronkową bieliznę, która w tamtym czasie nie była mile widziana. Jaki był jej sekret? Tego możemy się tylko domyślać po ilości dzieci…

Aniołki Victoria’s Secret

Takie nazwiska jak Adriana Lima, Gisele Bundchen, Helena Christensen, czy Miranda Kerr to znane twarze marki i aniołki Victoria’s Secret. Zarabiają krocie prezentując skąpe ciuszki. Polityka firmy polega na zatrudnianiu etatowych aniołków, co nie podoba się rządnym sławy celebrytkom, które od lat błagają, aby zostać honorowymi aniołkami. Wielu aktorów z Hollywood bije się o serca Aniołków. Amatorem urody Aniołków jest Leonardo DiCaprio,czy Orlando Bloom.

Kontrowersje

Victoria’s Secret to nie tylko marka, ale też telewizyjne pokazy Victoria’s Secret Fashion Shows puszczane w TV prze 10 wieczorem. Pokazy budzą wiele sprzeciwów organizacji feministycznych, twierdzących, że firma nie ma za grosz szacunku do swoich modelek, traktując je jak nagie produkty mające działać tylko na męską wyobraźnię. Same Aniołki Victoria’s Secret unikają komentarzy na ten temat, niedawno, jeden z byłych aniołków przyznał, że podczas sesji można poczuć się jak kawał mięsa!