Ptaszki z Anglii ćwierkają mi już od dwóch miesięcy, że na ulicach Londynu nastąpił szał na zestaw do maksymalnego pogrubiania i wydłużania rzęs. Zestaw ten nazywa się Younique 3D Fiber Lashes i dziś opiszę Wam go dokładniej, zaproszę do pooglądania zdjęć. Na moim youtubowym kanale nudziara pl można sobie również podejrzeć test na żywo z tym specyfikiem do rzęs.

3 D fiber lashes

efekt sztucznych rzęs

Co to jest?

Zestaw składa się z dwóch elementów, które zapakowane są w pięknym, czarnym etui. W środku znajdują się dwa produkty:

ŻEL – tylko z nazwy, bo wygląda dokładnie tak samo jak szczoteczka od tuszu do rzęs, zresztą jest czarny. Ma być to zarówno produkt bazowy jak i cementujący włókna, które przyczepią się do naszych rzęs.

younique 3d fiber lashes

WŁÓKNA – w 100% włókna zielonej herbaty, również umieszczone w opakowaniu przypominającym małą maskarę, na a la szczoteczce.

younique 3D fiber lashes

Instrukcja nakładania:

1. Umaluj swoje rzęsy swoim tuszem do rzęs (niestety – musimy mieć i własny tusz)

2. Gdy tusz wyschnie, nałóż pierwszą warstwę żelu Younique 3D Fiber Lashes, pociągnij kilka razy, żel ma być bazą dla włókien

3. Nie czekaj, aż żel wyschnie. Nałóż jak najszybciej włókna. Im więcej pociągnięć szczoteczką z włóknami, tym bardziej ryzykujemy sklejenie rzęs. Rób to powoli i precyzyjnie.

4. Utrwal warstwę włókien żelem! UWAGA – jeśli pominiesz tę czynność, nie przejedziesz tym żelem po włóknach na koniec to wszystkie włókna osypią Ci się pod oczy i będziesz wyglądała jakbyś miała jakiś meszek w oczodołach – ja tak właśnie zrobiłam za pierwszym razem i nikt mi o tym nie powiedział przez cały dzień 😉

3d fiber lashes

Zdjęcie 1: Lewa strona z 1 warstwą Younique 3D Fiber Lashes, prawa strona z maskarą MAXFACTOR Masterpiece Max

* Jeśli chcesz nałożyć kolejną warstwę włókiem (co raczej odradzam, bo efekt będzie bardzo przerysowany, a włókna mogą posklejać rzęsy, ale kto co lubi:) postępujesz następująco: żel, włókna, żel.

Efekt?

Efekt jest widoczny, różnica między pomalowaniem moich rzęs zwykłym tuszem (MAXFACTOR, Masterpiece Max, który bardzo lubię), a rzęsy pociągnięte zestawem Younique Fiber Lashes jest faktycznie widoczna!

younique 3d fiber lashes

Zdjęcie 2: Oczy umalowane 1 warstwą Younique 3D Fiber Lashes

PLUSY – rzęsy grube, dłuższe, bardziej gęste, nie robi problemu z demakijażem (wszystko od razu odpada – ja stosuję olejek myjący pomarańczowy z Biochemii Urody)

MINUSY – rzęsy trochę posklejane, nie nazwałabym tego efektem sztucznych rzęs, kilka włókien osypało się i tak i tak, mimo mocnego utwardzenia  żelem

younique

fiber lashes

OCENA: 4, na wielkie wyjścia jak najbardziej! Na co dzień – nie dla mnie, odpadłaby mi ręka jakbym codziennie rano miała tak machać 🙂 Jestem w stanie zrozumieć szał wśród Brytyjek, które kochają taki właśnie efekt na rzęsach!