Idziesz na imprezę, albo wybierasz się na majowe, czy czerwcowe wesele? Jeśli chcesz zaoszczędzić czasu i przede wszystkim pieniędzy nudziara ma dla Ciebie rozwiązanie: żywe kwiaty we włosach.

W Polsce pojawiają się coraz częściej i przestają być tylko domeną Panny Młodej. Efekt murowany i jaki zapach! Ale jakie kwiaty nie więdną we włosach? Czy można używać lakieru do włosów?

…I stało się, Polki coraz częściej wpinają kwiaty, żywe kwiaty we włosach, które cudownie pachną, prezentują się dużo lepiej od niejednej fryzury. Żywe kwiaty we włosach będą pasowały zarówno do koków, jak i zwykłych, rozpuszczonych włosów. Zaskoczysz swojego partnera i kilka Pań na imprezie, czy weselu, bo żywe kwiaty we włosach to moda, która niedawno przyszła do Polski, a już fryzura z żywych kwiatów bije rekordy popularności!

Jakie żywe kwiaty wybierać?

Omijaj róże (wszystkie kolory) oraz eustomy, storczyki i hortensje. Najlepiej na włosach trzymają się żywe orchidee, margarytki, kalijki (cantedeskie) i amaryllisy (podobne do lilii).

Jak przedłużyć żywotność kwiatu?

Twoja modna fryzura może zostać ozdobiona pięknym, żywym kwiatem, ale niestety nie każdy z nich wytrzyma 24 godziny. Są takie kwiaty, które trzymają się bardzo długo i są takie, które trzymają się krócej. Dobre kwiaciarnie trzymają takie kwiaty kilka dni w specjalnym roztworze (aby nie uwiędły przez ok dnia po wpięciu we włosy), niestety wiele kwiaciarni oszukuje twierdząc, że kwiaty były konserwowane, a tak naprawdę stały w zwykłej wodzie. Jeśli chcesz, aby kwiat we włosach długo się trzymał, po jego zakupie wstaw go do lodowatej wody, dorzuć jedną łyżeczkę cukru i tabletkę musującą aspiryny (może być np. Bayer Aspirin C).

Można spryskać lakierem do włosów?

Nie pryskaj bezpośrednio na żywe kwiaty we włosach, niektóre mogą się wybrawić, a inne zwiędnąć. Nie pozwól również na to fryzjerowi! Pytaj w hurtowni z kosmetykami do włosów lub w kwiaciarni o specjalny preparat robiony właśnie do utrwalania fryzur z żywymi kwiatami!

Porada nudziary

Weź awaryjny kwiat w butonierkę, jeśli jeden Ci zwiędnie zawsze będziesz mogła zmienić!